Ostatnia wizyta: Obecny czas: 23.6.2024 3:58


Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Regulamin forum


Kliknij tutaj, aby zobaczyć regulamin forum



Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 906 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 61  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 30.9.2012 18:52 

Dołączenie: 27.1.2011 10:52
Posty: 382
Pochwały: 19
Z powyższych komentarzy wynika że gmina uzyskała nieodplatnie część prywatnej działki, ale o powierzchni wystarczającej na wykonanie muru, natomiast pozostała część zyskując na wartości pozostaje w rękach właścicieli. Gdzie tu interes gminy?
Moze dziennikarze wyjaśnią istotę problemu.


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 1.10.2012 12:30 

Dołączenie: 17.1.2010 12:01
Posty: 201
Miejscowość: Trzebinia
Pochwały: 17
A ja proszę o program i nazwisko nowego kandydata na stanowisko burmistrza. Jeżeli nie ma takowego dalej twierdzę że to hucpa za pieniądze podatnika, wiejskich pieniaczy.To też moje miasto i nie pozwolę rozrabiać wąsaczom, Do przejęcia władzy trzeba być PRZYGOTOWANYM!!!


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 1.10.2012 13:20 

Dołączenie: 24.4.2007 16:28
Posty: 580
Pochwały: 154
Zbanowany
Pirce napisał(a):
A ja proszę o program i nazwisko nowego kandydata na stanowisko burmistrza. Jeżeli nie ma takowego dalej twierdzę że to hucpa za pieniądze podatnika, wiejskich pieniaczy.To też moje miasto i nie pozwolę rozrabiać wąsaczom, Do przejęcia władzy trzeba być PRZYGOTOWANYM!!!


E tam, dzisiaj o 12ej usłyszeliśmy nazwisko kandydata PISowszczyków na bardzo wysokie stanowisko w rządzie i co? Znasz człowieka? Słyszałeś kiedykolwiek o nim? Otarło Ci się o uszy? Ja twierdzę, że hucpa odbywa się dużo wyżej niż "zaścianek Trzebiński" i również za pieniądze podatnika. To też mój kraj. I zacytuję Twoje słowa: do przejęcia władzy trzeba być przygotowanym!!!
Pozytywem jest to, że na niższym poziomie, samorządowym, mogę poprzez referendum wpływać na zmianę zarządców. Na zmianę w sejmie, lub rozliczenie posłów w sejmie żadnej możliwości nie mam (znaczy mam co 4 lata, ale i tak rozliczam wtedy opcję polityczną a nie konkretnego posła na, którego głosowałem). Jest prawo, które pozwala na referendum to niech z niego nawet garstka korzysta. czy im się uda, czy nie to inna sprawa. Jak Ci się nie będzie podobało to zawsze możesz zacząć zbierać podpisy i odwołać wybranych nie po Twojej myśli i zaproponować "swoich".
P.S.
Nie jestem mieszkańcem Trzebini. Wkórza mnie tylko to, że ktoś krytykuje kogoś za to, że ma prawo do referendum i korzysta z tego prawa.

_________________
Post ten wyraża opinie autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyn:)


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 1.10.2012 15:08 

Dołączenie: 17.1.2010 12:01
Posty: 201
Miejscowość: Trzebinia
Pochwały: 17
Marcinie rozśmieszyłeś mnie do łez, czyli w/g Ciebie rządzić powinien zawsze ktoś znany, nie kompetentny tylko znany!(może celebryta jakiś się znajdzie by rządzić krajem? -:) ) Nie znam tego kandydata PIS-u ale czytając Twe wywody jest spalony bo nieznany i co najgorsze pisowiec , ot żałosne te wywody. Hm a co powiesz o tym że mamy prawo do bezpłatnej nauki, służby zdrowia itd, i co z tego że mamy to prawo. Chcę tylko poznać kandydata na burmistrza , a sądząc po organizatorach może to być kolejny leśny dziadek, i na razie tyle-:)


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 1.10.2012 15:32 
Również chciałbym bezzwłocznie poznać kandydatów oraz ich program o których wspominał Pan Rey.
Wiem, ze to nie wybory, ale chce wiedzieć Z GÓRY w co się pchamy.

Brak informacji ze strony inicjatorów utwierdza mnie nadal w przekonaniu, że referendum może być jedynie prywatną wojenką za nasze pieniądze a dalej jest bez planu.

Na chwilę obecną nie czuję się traktowany poważnie przez Pana Rey'a, ponieważ pytanie, również i zadane przeze mnie padło już wiele razy a odpowiedzi brak.

Kandydaci, program nie jest sprawą tajną, jeżeli Inicjatorzy chcą od nas, wyborców czegoś a mimo to olewają nas na publicznym forum to coś tu nie gra.


Góra
  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 1.10.2012 16:22 

Dołączenie: 24.4.2007 16:28
Posty: 580
Pochwały: 154
Zbanowany
Pirce napisał(a):
, i co z tego że mamy to prawo. Chcę tylko poznać kandydata na burmistrza , a sądząc po organizatorach może to być kolejny leśny dziadek, i na razie tyle-:)

Ponieważ wdg. mnie nie potrafisz czytać wypowiedzi ze zrozumieniem i między wierszami to dkładnie Ci napiszę: Chciałem tylko poznać kandydata na premiera, a sądząc po organizatorach jest to kolejny leśny dziadek, i na razie tyle:-)

_________________
Post ten wyraża opinie autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyn:)


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 1.10.2012 16:42 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 16.3.2007 8:39
Posty: 233
Miejscowość: Młoszowa
Pochwały: 106
Podobnie jak Bulwers uważam, że to prywatna wojna i dlatego nie zamierzam przyłączać się do tej akcji. Dlaczego ? Oto parę powodów:
1) p. Mikołaj Rey jest urażony faktem braku dofinansowania swojej działalności - co od razu w moich oczach go skreśla. Też nie życzę sobie, aby prywatne interesy były finansowane przez gminę.
2) Co do muru oporowego, szczegółów umowy nie poznaliśmy, więc z góry nie można założyć, że takowej nie było
3) Co do basenu, już się wypowiadałem i wszystkie strony tego tematu mają za uszami, nie jest do dla mnie żaden argument. Nepotyzm był przy powołaniu p. Antoń jest i przy p. Kubańskiej
4) W postulatach określono wyraźnie regres gminy, ja natomiast dopatruję się progresu. Od dłuższego czasu nic się w Trzebini i okolicach nie działo, jak się zaczęło dziać to wielcy opozycjoniści mówią o regresie. Jest to taka sama demagogia, jak prezesa Kaczyńskiego.

Ogólnie czytając argumenty, które zawarto na stronie internetowej referendum, można stwierdzić, że jak burmistrz pójdzie na ugodę z M. Reyem, to ten wycofa się z protestu ;) Nie byłoby zadymy, gdyby burmistrz przedłużył dzierżawę, a pan Rey mógł sobie dalej prowadzić swoją działalność dotowaną z gminnych pieniędzy.

Ot takie przemyślenia osoby nie zadeklarowanej politycznie.

Edit: Co do kandydata PiSu na premiera, to kolejny Kaziu Marcinkiewicz, jak będzie za bardzo popularny to władzę przejmie Jarosław :)

_________________
Specyficzny interlokutor.


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 1.10.2012 21:19 

Dołączenie: 17.1.2010 12:01
Posty: 201
Miejscowość: Trzebinia
Pochwały: 17
Marcinie ok, niech będzie jak tam chcesz, ale nie uda ci się tak ważnego lokalnego wątku skierować znowu na tory wojny polsko-polskiej.Poczytaj Bulwersa, Bartłomieja i podyskutuj ew, jak masz jakieś argumenty, żle trafiłeś, jestem a polityczny -;)


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 2.10.2012 0:15 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 15.10.2011 15:18
Posty: 189
Miejscowość: Bolęcin
Pochwały: 9
Szanowny Panie Bartłomieju,
Czytam, że oto przejrzał Pan moje niecne intencje i za wszelką cenę chce Pan mi udowodnić prywatę i subiektywizm.
Otóż pragnę Pana poinformować, że ani w przeszłości, ani obecnie nie prowadziłem żadnej działalności za publiczne pieniądze, natomiast dotacje (w kwocie 10.000 zł) rocznie są ściśle przeznaczone na konkretne cele, tj, szkolenie młodzieży i starty na zawodach. Całość jest transparentna i do wglądu w stosownych instancjach Urzędu Miasta.
Nie bardzo wiem jaki to ma związek ze sprawą. Nie jestem niczym urażony, bo po pierwsze nie jest to kategoria problemu gdzie można się obrażać, a po drugie problem nie dotyczy żadnych pieniędzy.
Na marginesie dodam, że są osoby, które z racji reprezentowanego przez siebie poziomu intelektualno - kulturalnego nie są w stanie mnie obrazić, a co najwyżej zdenerwować. Obecny burmistrz Trzebini niestety zalicza się do tej kategorii ludzi, a na taką opinię długo i ciężko pracował.
Po drugie, na jakiej podstawie twierdzi Pan że miałbym z czegokolwiek się wycofać w przypadku zmiany stanowiska Burmistrza? Po pierwsze jego postawa nie ma bezpośredniego związku z moimi prywatnymi sprawami, lecz klubu sportowego którego jestem prezesem, zaś problem nie polega na pieniądzach (które i tak nie stanowią warunku koniecznego dla istnienia Klubu), lecz karygodnem lekceważeniu partnerów społecznych, jakimi są stowarzyszenia i organizacje pozarządowe.

Odnośnie pozostałych zarzutów które Pan neguję pozwoli Pan, że poprzestanę na oświadczeniu że inicjatorzy referendum dysponują bogatą i obiektywną dokumentacją w postaci pism, dokumentów, nagrań, protokołów spotkań itd na poparcie swoich tez. W przeciwnym wypadku nikt poważny nie decydowałby się na stawianie tak poważnych zarzutów.

Ponadto, mam nadzieję, że przeczytał Pan uważnie materiały dotyczące referendum - nie jestem ani jego wyłącznym organizatorem, ani nawet szefem czegokolwiek - po prostu przyjąłem pełnomocnictwo do formalnego reprezentowania grupy inicjatorów przed władzami administracyjnymi.

_________________
Mikołaj Rey


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 2.10.2012 6:57 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 16.3.2007 8:39
Posty: 233
Miejscowość: Młoszowa
Pochwały: 106
Owszem przeczytałem całość informacji dotyczących Państwa protestu i stwierdzam (sam Pan to może potwierdzić), że większość informacji tam zawartych, tych najdokładniej opisanych dotyczy szarży. Napisano na stronie referendum iż burmistrz nie wspiera sportowców. Proszę przejrzeć forum, znajdzie Pan posta dotyczącego oburzenia, finansowaniem stypendiów dla piłkarzy MKS. Kto jest oburzony ? Obywatele.
Pisze Pan o zasługach klubu Szarża w promocji gminy, wie Pan co ? Jakby nie referendum, to w życiu bym o tym klubie nie słyszał, pewnie jak większość z nas.

Osobiście uważam iż wdepnął Pan i to po uszy, w coś co może doprowadzić do jeszcze gorszej komunikacji czy współpracy z UMiG Trzebinia. To moja prywatna opinia, nie jestem spowinowacony z żadną partią polityczną, ani nie pracuję też w jednostkach budżetowych.

Te Państwa dowody, argumenty, nagrania, oceni sąd, o ile sprawa w ogóle trafi na wokandę. Dla Pańskiej wiadomości, nagranie jest tylko poszlaką, nie dowodem ;) Zwłaszcza jeśli strona nagrywana, nie została o tym wcześniej poinformowana i nie wyraziła na to zgody. To tak k'woli wyjaśnienia.

Co do Pańskich interesów, na stronie klubu znajduje się cennik, więc proszę nie udawać, że to dla dobra klubu, którego Pan jest prezesem, bo jeśli miałby pan wykupić teren, to Pańskie usługi wcale nie byłyby konkurencyjne, gdyż prawdopodobnie ich ceny wzrosły by raz tyle co obecnie.

Osiągnięcia sportowe, być może i są, ale nie uważam iż zakwalifikowanie się do finałów, jest wielkim osiągnięciem. Jest to bardzo niszowy sport, a większość mieszkańców gminy raczej nie preferuje tego typu zawodów ;)

Wciąż uważam iż to referendum to bzdura, i jeśli do niego nawet dojdzie, nie zakończy się odwołaniem burmistrza, mimo Państwa starań, jednak wg mnie jego pozycja nie jest zagrożona. No chyba, że dojdzie do przedstawienia prokuratorskich zarzutów.

Pozdrawiam.

_________________
Specyficzny interlokutor.


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 2.10.2012 11:35 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 15.10.2011 15:18
Posty: 189
Miejscowość: Bolęcin
Pochwały: 9
Panie Bartłomieju,
Pana wypowiedzi, mówiąc szczerze, świadczą o tym, że czyta Pan dość wybiórczo informacje i za wszelką cenę próbuje Pan zdyskredytować intencje osób, które się w to zaangażowały.
Z całym szacunkiem, ale w ogóle się nie znamy i nie widzę podstaw, by Pan ferował wyroki dotyczące moich intencji, przewidywał zachowania i na dodatek rozważał ekonomiczne aspekty mojego życia.
Dla wyjaśnienia dodam tylko, że nie istnieje w Polsce klub jeździecki, który opierałby się na jakichkolwiek dotacjach, co najwyżej wspomagają one działania szkoleniowe. Sport ten jest tak drogi, że praktycznie wszędzie jest finansowany przez zawodników lub rodziców, ewentualnie sponsorów. Jest tak nie tylko w całej Polsce, ale i na całym świecie.
Mamy w naszym regionie sporo bardzo uzdolnionej, ale niekoniecznie zasobnej młodzieży i dlatego staram się mimo finansowych problemów umożliwiać dzieciakom uprawianie sportu jeździeckiego, udostępniając własne konie, zdobywając z różnych źródeł środki na wyjazdy na zawody itd.

Odnośnie Pana opinii w kwestii niszowości sportu jeździeckiego to generalnie się zgadzam, ale z tego nie wynika, że trzeba pasjonatów jeździectwa traktować gorzej niż np. piłkarzy. Ponadto, jeździectwo staje się coraz bardziej popularne i coraz więcej osób w różnym wieku pragnie jeździć konno. Tak dzieje się od dawna w Europie, gdzie sporty konne od dawna są potężną gałęzią gospodarki, tak będzie w przyszłości również w Polsce.
Nie upoważnia to Pana jednak do ocen jakości rezultatów sportowych, bo po pierwsze nie są one Panu znane na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat, a osobiście twierdzę, że corocznie zdobywane medale Mistrzostw Małopolski, Mistrzostw Śląska, a także Mistrzostw Polski, wysoko punktowane miejsca w rankingach PZJ, kwalifikacje do Mistrzostw Europy, zwycięstwa na zawodach międzynarodowych i udział w ścisłej Kadrze Narodowej bronią się same. Z mojej wiedzy wynika, że obficie finansowany z publicznych środków MKS nie ma nawet ułamka tego typu sukcesów, a jakoś też nie kojarzę by ktoś z zawodników brał udział w ostatnim czy poprzednim piłkarskim EURO, lub chociaż był brany pod uwagę do Kadry Narodowej.
To, że Pan o czymś nie słyszał, nie oznacza że tego nie ma.

Mnie też denerwuje żądanie stypendiów przez zawodników i finansowanie dokładnie wszystkiego, łącznie ze strojami przez Klub. W sporcie amatorskim jest to sytuacja z gruntu kuriozalna i chora, zważywszy że w większości innych dyscyplin (w tym jeździectwo) zawodnicy nie tylko sami kupują sobie stroje, sprzęt itd. ale również opłacają treningi, transport, udział w zawodach. Ewentualne dotacje co najwyżej w jekimś procencie zmniejszają ponoszone przez nich koszty.

Ponadto - oczywiście może Pan pisać co się Panu podoba na temat klubu i jeździectwa i mojej osoby (no może do pewnych granic, wytyczonych przez kulturę dyskusji), ale chcę nieśmiało zauważyć, że nie jest to tematem tego wątku.
Jeśli uważa Pan, że referendum jest zbyteczne, to nie musi Pan ani go wspierać, ani głosować za odwołaniem p. Szczurka. Jeśli chce Pan dowiedzieć się więcej na temat mojej osoby pod kątem wiarygodności intencji, które Pan neguje, to zapraszam do Bolęcina na kawę i miłą, jak sądzę, rozmowę. Myślę, że wówczas zyska Pan nieco więcej informacji, by wyrobić sobie zdanie o całej sytuacji i nie będzie Pan więcej mi przypisywał wymyślonych przez siebie intencji i scenariuszy zachowań. W przeciwnym razie uznam, że to Pan ma prywatny interes w tym, żeby mnie publicznie oczerniać nie mając ku temu podstaw.

Mam świadomość, że Burmistrzowi Szczurkowi bardzo zależy na zdyskredytowaniu wiarygodności osobistej inicjatorów referendum, dlatego z przyjemnością będzie przypisywał każdemu z nich prywatę, obłudę, kłamstwo, próbę odegrania się za utracone korzyści i wiele podobnych. Dał już temu wyraz w wywiadzie opublikowanym na Chrzanowski24.
Jeżeli komuś zależy na poznaniu prawdy, zada sobie trud i zweryfikuje to, pozostałym nie mam zamiaru "udowadniać że nie jestem wielbłądem".

Pozdrawiam

_________________
Mikołaj Rey


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 2.10.2012 16:09 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 16.3.2007 8:39
Posty: 233
Miejscowość: Młoszowa
Pochwały: 106
No to raz po razie, rozbiorę Pańskiego posta i ustosunkuję się do jego fragmentów.
Cytuj:
Pana wypowiedzi, mówiąc szczerze, świadczą o tym, że czyta Pan dość wybiórczo informacje i za wszelką cenę próbuje Pan zdyskredytować intencje osób, które się w to zaangażowały.
Z całym szacunkiem, ale w ogóle się nie znamy i nie widzę podstaw, by Pan ferował wyroki dotyczące moich intencji, przewidywał zachowania i na dodatek rozważał ekonomiczne aspekty mojego życia.

Przeczytałem informacje na stronie referendum ze zrozumieniem, jeżeli zarzuca mi Pan wybiórczość, to proszę o sprecyzowanie, które kwestie z Państwa informacji na stronie zostały przeze mnie przedstawione w inny sposób niż napisano.
Nie zamierzam Państwa dyskredytować, gdyż w moim przekonaniu zrobi to społeczeństwo, jeśli dojdzie do referendum. Nie zamierzam jednak milczeć, gdy ktoś próbuje na siłę udowodnić rację, a do tego wydać publiczne pieniądze, po to tylko aby spróbować swoich sił w rządzeniu :)

Za informacje odnośnie Pana działalności (te poszerzone informacje z powyższego posta) serdecznie dziękuję.
Cytuj:
Odnośnie Pana opinii w kwestii niszowości sportu jeździeckiego to generalnie się zgadzam, ale z tego nie wynika, że trzeba pasjonatów jeździectwa traktować gorzej niż np. piłkarzy. Ponadto, jeździectwo staje się coraz bardziej popularne i coraz więcej osób w różnym wieku pragnie jeździć konno. Tak dzieje się od dawna w Europie, gdzie sporty konne od dawna są potężną gałęzią gospodarki, tak będzie w przyszłości również w Polsce.

Co do niszowości tego sportu się zgadzamy, więc nie będę komentował, ale nie zgadzam się z tym, że pasjonatów jeździectwa, czy piłkarzy, ma się traktować w szczególny sposób, wręcz przeciwnie, uważam iż nie powinno się finansować z publiczny pieniędzy instytucji, klubów etc. które na swoich obiektach mają również zamieszczone reklamy sponsorów.

Cytuj:
Nie upoważnia to Pana jednak do ocen jakości rezultatów sportowych, bo po pierwsze nie są one Panu znane na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat, a osobiście twierdzę, że corocznie zdobywane medale Mistrzostw Małopolski, Mistrzostw Śląska, a także Mistrzostw Polski, wysoko punktowane miejsca w rankingach PZJ, kwalifikacje do Mistrzostw Europy, zwycięstwa na zawodach międzynarodowych i udział w ścisłej Kadrze Narodowej bronią się same. Z mojej wiedzy wynika, że obficie finansowany z publicznych środków MKS nie ma nawet ułamka tego typu sukcesów, a jakoś też nie kojarzę by ktoś z zawodników brał udział w ostatnim czy poprzednim piłkarskim EURO, lub chociaż był brany pod uwagę do Kadry Narodowej.
To, że Pan o czymś nie słyszał, nie oznacza że tego nie ma.

Owszem czuję się w pełni upoważniony do oceny rezultatów, gdyż zagłębiłem się w treści zawarte na stronie klubu Szarża, gdzie niestety informacje są zdawkowe. Odnośnik do Małopolskiego Związku Jeździeckiego sugeruje co najwyżej osiągnięcia na szczeblu wojewódzkim. Szkoda, że na bieżąco Państwa strona nie jest poszerzana o osiągnięcia, lub w jej odmętach osiągnięcia schowane są zbyt głęboko.
Co do MKS, paru piłkarzy trafiło i do Wisły Kraków i do Szczakowianki Jaworzno, awans z ówczesnej 4 ligi do Ekstraklasy, był dla tych młodych piłkarzy sukcesem, kilku piłkarzy lokalnych drużyn grało również w kadrze Małopolski i z tego co kojarzę grało również za granicą w turnieju (nie pamiętam ani daty ani miejsca, ale było to bodajże we Francji). Idąc Pańskim tokiem myślenia, to, że czymś Pan nie wie, nie znaczy, że nie istnieje.

Cytuj:
Ponadto - oczywiście może Pan pisać co się Panu podoba na temat klubu i jeździectwa i mojej osoby (no może do pewnych granic, wytyczonych przez kulturę dyskusji), ale chcę nieśmiało zauważyć, że nie jest to tematem tego wątku.

Zgadzam się z Panem w 100 %, nie jest to tematem tego wątku, ale jest argumentem użytym na stronie referendum, zajmującym większą część informacji, stąd moje nawiązanie w tym wątku do klubu Szarża.

Cytuj:
Pan dowiedzieć się więcej na temat mojej osoby pod kątem wiarygodności intencji, które Pan neguje, to zapraszam do Bolęcina na kawę i miłą, jak sądzę, rozmowę. Myślę, że wówczas zyska Pan nieco więcej informacji, by wyrobić sobie zdanie o całej sytuacji i nie będzie Pan więcej mi przypisywał wymyślonych przez siebie intencji i scenariuszy zachowań. W przeciwnym razie uznam, że to Pan ma prywatny interes w tym, żeby mnie publicznie oczerniać nie mając ku temu podstaw.

Co do wyrobienia sobie zdania, nie muszę się z Panem spotykać, gdyż oceniam Pana jako osobę, która jest jednym z inicjatorów akcji referendum. Jeżeli Państwo w sposób zdawkowy potraktowali informację na stronie referendum, to w dokładnie taki sposób zostaną Państwo ocenieni, przez odwiedzających i czytających. Z zaproszenia na kawę chętnie bym skorzystał, o ile czas mi to umożliwi. Spotkać się i porozmawiać rzecz ludzka, a tak spychana na boczny tor przez internet.

Cytuj:
Mam świadomość, że Burmistrzowi Szczurkowi bardzo zależy na zdyskredytowaniu wiarygodności osobistej inicjatorów referendum, dlatego z przyjemnością będzie przypisywał każdemu z nich prywatę, obłudę, kłamstwo, próbę odegrania się za utracone korzyści i wiele podobnych. Dał już temu wyraz w wywiadzie opublikowanym na Chrzanowski24.

Poczułem się urażony, mimo iż wcześniej pisałem iż nie jestem spowinowacony z żadną frakcją polityczną, zabrzmiał powyższy tekst jak zarzut ku mojej osobie, iż działam w imieniu "miłościwie nam panującego Burmistrza". Proszę mi uwierzyć, to moja opinia o Państwa akcji, oraz mój sprzeciw odnośnie wydawania publicznych pieniędzy, na tego typu bezcelowe referenda. Podobne wrażenie wywarł na mnie marsz "Obudź się Polsko", takiej masy hipokrytów jeszcze w jednym miejscu nie zebrano (broń Boże, proszę tego nie odnosić do Trzebińskiego referendum, mimo iż wrażenia podobne).

Pozdrawiam

_________________
Specyficzny interlokutor.


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 2.10.2012 16:50 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 15.10.2011 15:18
Posty: 189
Miejscowość: Bolęcin
Pochwały: 9
Oczywiście, nie miałem zamiaru Pana urazić zaliczeniem do popleczników "miłościwie panującego", podobnie,jak mniemam, Pan nie miał takiego zamiaru w stosunku do mnie. Pańska wypowiedź była jednakże do złudzenia podobna do wypowiedzi Burmistrza, który sugeruje mój prywatny interes w tej sprawie, co jego zdaniem mnie powinno skompromitować.
Odpowiadając w skrócie - trochę trudno jest nie narazić się na opinię zdawkowości przedstawionych argumentów, skoro generalnie przeciętny czytelnik naszych informacji nie będzie czytał wiele więcej niż materiał mieszczący się na A4 maszynopisu, a spraw jest całkiem sporo i do każdej nieraz kilka teczek dokumentów. Jak słusznie Pan zauważył w swoim poście, istnieją instytucje które w swoim czasie zajmą się ich analizą, naszym zadaniem jest syntetyczne zasygnalizowanie problemu.
Z doświadczenia wiem, że tak jak nie ma sensu przekonywać przekonanych, tak nawet najbardziej szczegółowo opisane sprawy nie przekonają nieprzekonanych. Pozostaje rola informacyjna, która niezdecydowanych zachęci do zainteresowania się problemem.

Odnośnie kwestii finansowania sportu, to trochę niepotrzebnie mylimy pewne pojęcia - finansowanie klubów czy zawodników z funduszów publicznych jest jednym z obowiązków Państwa, które zadaniem jest dbałość o sprawność fizyczną i upowszechnianie sportu. Po co? Żeby potem mniej wydawać na leczenie osób któe chorują z powodu braku ruchu i niezdrowego trybu życia. Rozumie to cały cywilizowany świat od Azjii po Amerykę i przeważnie w wiekszym stopniu, niż u nas, przeznacza na ten cel publiczne środki - finansując szkolenia, zawody itd. na szczeblu sportu amatorskiego, czyli takiego, w którym sportowcy nie biora pieniędzy za starty i treningi.
W budżecie każdej gminy są pieniądze na wspieranie sportu, bo takie są regulacje prawne i nikt nie robi nikomu łaski że je przeznacza na ten cel. Chocby nie wiem jak chcieć, pieniędzy na sport nie da się wydać na szkolnictwo, podobnie jak pieniędzy na budowę dróg - na wsparcie sportu.
Nie ma to nic wspólnego ze sponsoringiem prywatnym, który na ogół dotyczy albo poszczególnych imprez, albo konkretnych zawodników. Nawet w oficjalnych formularzach wniosków o dotacje publiczne są odpowiednie rubryki na wpisanie środków pochodzących od sponsorów i robi się to nie tylko w Trzebini, ale wszędzie.
Uważam natomiast, że nieporozumieniem jest płacenie zawodnikom stypendiów ze środków publicznych, co bywało praktykowane dość nagminnie. Po pierwsze stawia to pod znakiem zapytania "amatorstwo" takiego sportu, a po drugie stanowi po prostu obejście przepisów związanych z zatrudnianiem za publiczne środki.

Natomiast proszę mi wierzyć, nie mam absolutnie skrupułów związanych z koniecznością ewentualnego uruchomienia publicznych pieniędzy na przeprowadzenie referendum, gdyż prawo takie zapewnia ustawa zasadnicza tego kraju oraz podstawowe akty prawne o funkcjonowaniu demokracji.
Myślę, że nie ma sensu kruszyć kopii o kwotę, która jest ułamkowa w stosunku do kosztów błędnie podejmowanych decyzji przez obecny zarząd Gminy pod przewodnictwem p. Szczurka.

Na koniec jeszcze jedna refleksja - powtarza się motyw argumentacji o prywatnej wojnie i załatwianiu własnych interesów itd. W moim przekonaniu nie ma w tym nic zdrożnego - przecież satysfakcja i sukces poszczególnych obywateli składają się na satysfakcję i sukces całej społeczności. Jeśli ludziom dobrze idą interesy, pracownicy mają wysokie zarobki, to samorząd ma więcej pieniędzy z podatków, może wykazać się większą kreatywnością i tworzyć nowe perspektywy. Jeśli ludzie są niezadowoleni, ubożeją, bankrutują, zamykają firmy - to narasta społeczne niezadowolenie i odruch wycofania mandatu zaufania wobec władzy.
Niniejsze referendum jest właśnie objawem tego stanu rzeczy.
Pozostaje więc oszacować, czy mamy w gminie więcej zadowolonych, niezadowolonych czy może takich, którym jest obojętne. DO tego służy referendum

_________________
Mikołaj Rey


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 2.10.2012 17:07 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 16.3.2007 8:39
Posty: 233
Miejscowość: Młoszowa
Pochwały: 106
Z doświadczenia wiem, że mamy w gminie więcej tych, którym to obojętne kto rządzi. Jednak burmistrz zaplusował sobie u mieszkańców niektórych miejscowości, gdzie z gminnych środków powstały czy to obiekty sportowe, czy "parki rekreacyjne". Nie wierzę, że oni uwierzą w to, że Miasto czy Gmina notuje regres, bo tak nie jest :) Finansowanie poszczególnych miejscowości nie może odbyć się w tym samym czasie, jednych trzeba uszczuplić, by u innych coś wybudować.

Cytuj:
Na koniec jeszcze jedna refleksja - powtarza się motyw argumentacji o prywatnej wojnie i załatwianiu własnych interesów itd. W moim przekonaniu nie ma w tym nic zdrożnego - przecież satysfakcja i sukces poszczególnych obywateli składają się na satysfakcję i sukces całej społeczności.

Dziwne, że Państwo zarzucają to Burmistrzowi,a sami nie widzą w tym nic zdrożnego :)

Pozdrawiam :)

_________________
Specyficzny interlokutor.


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 2.10.2012 21:23 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 15.10.2011 15:18
Posty: 189
Miejscowość: Bolęcin
Pochwały: 9
Również pozdrawiam. Swoją drogą miło się z Panem gawędzi, w przeciwieństwie do innych forów, które raczej bardziej przypominają rozwrzeszczane targowisko niż platformę do rzeczowej dyskusji. Różnica zdań nie musi prowadzić do wycieczek osobistych ani posuwania się do inwektyw.
Nawiązując natomiast do Pana ostatniego zdania, to chyba nie do końca się rozumiemy - gospodarczo-ekonomiczny sukces danej społeczności jest sumą sukcesów i dobrobytu obywateli tej społeczności. Natomiast Burmistrz został niejako zatrudniony przez tę społeczność, by zarządzał sprawami publicznymi. W tym zakresie społeczeństwo które go wybrało i utrzymuje z podatków jest niejako jego pracodawcą, a jak wiadomo, pracownika można nie tylko skarcić lub ukarać, ale również zwolnić z pracy, jeśli nie wywiązuje się ze swoich zadań należycie.
W tym względzie nie widzę więc analogii.

_________________
Mikołaj Rey


Góra
Offline Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 906 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 61  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Profesjonalne polskie tłumaczenie phpBB3