Ostatnia wizyta: Obecny czas: 21.6.2024 21:12


Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Regulamin forum


Kliknij tutaj, aby zobaczyć regulamin forum



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 170 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 12  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Działalność partii ma szczeblu gminy.
PostWysłany: 27.12.2013 12:40 
Chcialem zaznaczyc, ze nikogo nie oskarzam, tylko przedstawiam swoje przemyslenia, ktore ukazuja mi sprawe niejasna i podejrzana. Prosze o wyjasnienia, a nie zbieram trybunalu, czy jakbys pewnie wolal, sanhedrynu.

Ewangelia Jana (nawiasem byc moze Lazarza a nie Jana, polecam Steinera i jego studia na ten temat, naprawde fascynujace) malo co sie nie dostala do waszego kanonu, gdyz wladza rzymska nie byla nia zainteresowana. Byla jednak tak popularna, ze owczesny rzymski sanhedryn mial sie ugiac pod glosem ludu i ja zaakceptowac. Dla laika na gole oko widac, ze odstaje znaczaco od pozostalej trojki.
No wiec ta ewangelia jest nazywana nawet gnostycka. Ja bym uwazal z doslowna interpretacja jej, zwlaszcza, ze uczniowie nie poznali swego pana, a to chyba w zamecie katolickiej teologii jest nie do wyjasnienia.
Poza tym nie wiem jak wywnioskowales, ze te ryby byly smazone zywcem, ja tego nie widze wcale oczywiscie i zastanawiam sie jak smakuja niepatroszone ryby. Moze to taki przysmak Galilejczykow.

Oczywiscie tez chetnie wyslucham pomyslow innych mieszkancow gminy na to co zrobic z mloszowskim przybytkiem, ja tylko zapytalem, dlaczego gmina lepiej sie tym obiektem zaopiekuje niz powiat.

Co do wycinania drzew w parku to na dniach sie wybieram tam na wycieczke. Popatrze. Wiem, ze wielu ludzi jest zaniepokojonych nawet wtedy, gdy wg mnie sensowna i konieczna wycinka jest prowadzona, to nie park narodowy, lecz rekreacyjny. Oczywiscie powinny za tym isc nasadzenia. Ufam, ze konserwator zabytkow wlasciwie sprawuje nadzor.

Jeszcze tylko jako "element antynarodowy internacjonalistyczny" zaprotestuje przeciwko nazywaniu Mloszowej ziemiami rdzennie polskimi. Rdzennie polskie jest Gniezno, a u nas przed Polska bylo Ksiestwo Wielkomorawskie, po jakims czasie przez Polakow zawojowano ten nasz obszar i tak sie zlozylo, ze dzisiaj mowimy wiecej samoglosek, a moglibysmy mniej.i pilibysmy wiecej piwa, mniej wodki.
Nawet Stanczycy nie poczuwali sie do polskosci upatrujac w sobie Chorwatow podobno, a to nie tak dawno bylo.
Temat szerszy od mloszowskiego parku.

Przepraszam ze tak o Jezusie, ale w swieta moze moderatorzy laskawiej spojrza na to offtopowanie.
Skoro juz przy religii jestesmy (a faktycznie areligijny jestem, nawet antyreligijny, co wcale nie znaczy ze ateista), to mamy w parku mloszowskim boga naszego rdzennego, slowianskiego, a nie semickiego. Historia palacu naprawde jt fascynujaca i ja wcale tak szybko za blef jej nie uznaje (biedni piekarze z Andrychowa tak latwo sie wzenili w arystokracje?)
Temat raczej na mila i spokojna rozmowe podczas spacerru po parku niz na klikanie w klawiature. Moze kiedys nam bedzie dane Jendrku, jesli nadal ten park bedzie otwarty dla ludnosci, czego sobie i Wam zycze.


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Działalność partii ma szczeblu gminy.
PostWysłany: 27.12.2013 16:04 
Site Admin

Dołączenie: 9.1.2008 16:28
Posty: 1268
Pochwały: 101
Bardzo ciekawi mnie, co wysoka rada z Trzebini zadecyduje w przedostatnim dniu roku w sprawie pałacowo-parkowej przyszłości. Nie ukrywam, że ja się przejęcia obiektu przez samorząd obawiam, bo nie znam żadnego światłego pomysłu samorządu na jego zagospodarowanie. Nic mi nie wiadomo ani o lokalowych potrzebach gminy możliwych do realizacji w tym miejscu, ani o realnej perspektywie finansowania go w trakcie i po renowacji. Oparty na podatkach od dwóch dużych firm (rafineria, elektrownia) budżet Trzebini ma niejasne perspektywy i morze potrzeb.
Na łamach gazety publikowaliśmy niedawno wypowiedź przedstawiciela urzędu marszałkowskiego. Wynika z niej, że chętnych na dotacje do rewitalizacji podobnych pałaców na obszarze całego województwa jest wielu, obiektów starszych, o walorach historycznych większej wagi do renowacji i utrzymania jeszcze więcej. Przypomnę, że zdesperowany sytuacją burmistrz myślał nawet o oddaniu Młoszowej pod skrzydła mocno niedoinwestowanego Wawelu, czego mu oczywiście stanowczo odmówiono. Nie chce go też krakowska AGH brylująca w pisaniu różnorakich, skutecznych projektów prorozwojowych pod dotacje. Tylko takie mają szanse w kolejnej perspektywie finansowania z UE. Jakie więc szanse ma w tej sytuacji gmina Trzebinia?
Ze źródeł dobrze poinformowanych wiem, że kilku potencjalnych inwestorów pytało w starostwie o możliwość kupienia nieruchomości. Oddanie Młoszowej w prywatne ręce jest oczywiście ryzykiem, ale może warto w tej sytuacji zaryzykować? Rola prywatnego inwestora dysponującego takim obiektem nie jest łatwa z uwagi na nadzór konserwatorski, dlatego ja bym się takiego inwestora specjalnie nie obawiała. Wystarczy prześledzić losy wspomnianej przez Jendrka odbudowy zamku w Bobolicach, aby stwierdzić, że inwestowanie w zabytek to droga przez mękę. Jeśli jednak ktoś zechciałby zaryzykować boksowanie się z konserwatorem, to może warto mu dać taką szansę. Do mnie bobolicki przykład po prostu przemawia.
Piszecie państwo z troską o parku. Przypominam sobie, że w koncepcji zagospodarowania młoszowskiego Zespołu Pałacowo-Parkowego wykonanej kilka lat temu przez katowicki Uniwersytet Ekonomiczny, koszt renowacji tegoż parku wyceniono na ponad 2 mln zł. I na pewno nie chodziło w niej o wycięcie go w pień. Tam przecież jest cała masa zielonych zabytków, których dziś po prostu nie widać, bo zarosły samosiejkami.
Wiem, że przywiązanie lokalnej społeczności do Młoszowej jest wielkie, bo niewiele jest na trzebińskiej ziemi miejsc po prostu ładnych. Jednak to wielkie przywiązanie od czasu likwidacji istniejących tam szkół, nigdy nie wyzwoliło jakichś szczególnych inicjatyw względem zagospodarowania Zespołu, poza doraźnym ratowaniem rynien czy piwnic, o co zadbał TRS. Ile jeszcze lat wytrzyma obiekt stojący na sentymentach?
Pałac, a właściwie jego amfiteatr jest nam, mieszkańcom udostępniany obecnie raz w roku. Na operetkę. Nieliczni chodzą tam jeszcze czasem na spacery ubolewając później nad tym, co widzą. To co w środku oglądamy wyłącznie na zdjęciach. O co więc nam tak naprawdę chodzi w myśleniu o przyszłości tego miejsca? Co chcielibyśmy tam mieć? Jak często tam bywać i w jakim celu? A może obawiamy się najazdu turystów chcąc mieć pałac tylko dla siebie?
W ub. roku poprosiliśmy o komentarz do młoszowskiej sytuacji starostę któregoś z powiatów (przepraszam, ale w tej chwili nie pamiętam którego). Powiatowi udało się zagospodarować podobny obiekt. Starosta narzekał jednak na horrendalne koszty utrzymania i wyznał, że perspektywa jego sprzedaży może okazać się nieunikniona. Stwierdził jednak, że się jej nie obawia, ponieważ publiczny czy prywatny i tak pozostanie on w tym samym miejscu, w którym stoi. Ja bym się do tej opinii przychyliła.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Działalność partii ma szczeblu gminy.
PostWysłany: 28.12.2013 12:59 
Pani Redaktor, chyba nic dodać i nic ująć - bardzo rzeczowy i wyczerpujący komentarz.
Na razie nie dający nadziei na "świetlaną" przyszłość młoszowskiego zespołu pałacowego.

Prawdopodobnie nasi radni na najbliższej sesji w tym temacie będą się wić jak piskorze. Ciekawi mnie w tej sprawie aktualny układ sił i sojuszy w RM: czy ścigajowi (tj.burmistrzowi) zmiotą tę niby wewnętrzną opozycję Żuradzkiego i Głogowskiego, czy też dojdzie do sytuacji patowej - bo część popleczników przewodniczącego Rady wstrzyma się od głosu.
Na pewno burmistrz na sesji postraszy radnych niemożliwością utrzymania tego Zespołu na garnuszku Gminy - w przypadku ewentualnego głosowania za przejęciem Zespołu przez samorząd.
Niektórzy radni mogą być podatni na presję lokalnego środowiska co do przejęcia tego Zespołu i będą w dość niekomfortowej sytuacji. Stanowisko starosty znamy jak również znamy ogląd/pogląd burmistrza Trzebini.
Nie znamy natomiast stanowiska radnych w tej materii. Przypuszczam, że jest to ponad ich sił i oczekują jakiejś ingerencji (niebiańkiej?) z zewnątrz, któraż ta ingerencja rozwiąże bez ich udziału ten parzący gminno-powiatowy problem.

Ciekawe, czy na sesji będą obecni przedstawiciele Wspólnej Trzebini oraz TRS Niezależność. Pani sołtys Młoszowej powinna przyprowadzić na tę najbliższą sesję co najmniej tuzin osób reprezentujących jej sołectwo - jeżeli jej aż tak bardzo zależy na przejęciu tego Zespołu przez Gminę. Myślę, że powinni być obecni radni powiatowi z Trzebini, tj. panowie Jura i Adamczyk. No i oczywiście Państwo Redaktorzy w sile co najmniej dwojga dziennikarzy. A gyby się jeszcze udało nagrać na video tę sesję, to byłby już hit sezonu w tej kadencji samorządowców.

Pani Redaktor, podstawowe pytanie w przypadku przejęcia Zespołu przez samorząd - to skąd wziąć środki na ewentualną renowację i bieżące utrzymanie. Ale to na razie nie nasz problem, a samorządowców.
Tak sobie dumam, ile kosztują remonty i bieżące utrzymanie tych wszystkicj domów kultury w Gminie, łącznie z tym prawie bezużytecznym molochem w Myślachowicach, po KWK Siersza. Czy nie wystarczyłby Sokół plus Dworek Zieleniewskich, a te wiejskie i miejskie DK odstawić od samorządowego korytka?
Czy Pani Redaktor może spowodować w TCK udostępnienie na łamach Przełomu tychże kosztów?
Bo jakoś nie przemawia mi argumentacja Pana Burmistrza co do katastroficznych kosztów utrzymania Zespołu w przypadku jego ewentualnego przejęcia.
Lepiej niech liczby przemówią, a nie agresywna retoryka. Chociaż te "liczby" także można odpowiednio nagiąć.
Dziękuję za ostatni Pani komentarz. Robi wrażenie. Tak, jak powstały z "popiołów" turystyczno-krajoznawczy kompleks rodziny Laseckich w Bobolicach. Nie mówiąć już o na razie ogrodzonych ruinach zamku w Mirowie. Byłem i widziałem. Coś takiego w miniaturze mogłoby być w Młoszowej. Powiedzmy trasa turystyczna z zamku Tenczyn poprzez resztki puszczy Dulowskiej do Młoszowej. Z pełną infrastrukturą dla turystów (miejsca noclegowe, restauracje, ścieżki rowerowe, oczka wodne dla dzieci, mini parki rozrywki itd). Jak w Bobolicach.


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Działalność partii ma szczeblu gminy.
PostWysłany: 28.12.2013 19:25 

Dołączenie: 9.1.2008 14:03
Posty: 114
Pochwały: 5
Jeśli chodzi o roczny koszt utrzymania pałacu, czyli około 400 tys. zł, to tę kwotę potwierdził Józef Górski, opiekun pałacu, zatrudniony przez Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Działalność partii ma szczeblu gminy.
PostWysłany: 28.12.2013 20:04 
Tak, ta kwota została podana na łamach Przełomu. Panie Łukaszu - może Pan się orientuje, jakie są koszty utrzymania tego imperium pod nazwą TCK? Z remontami, bieżącym zaopatrzeniem w media oraz wynagrodzeniem pracowników. Oczywiście w skali rocznej.

Łatwo jest żonglować kwotą dot. utrzymania Zespołu Pałacowego, ale jakoś w Przełomie nie zauważyłem wyszczególnienia kosztów utrzymania całego TCK czy też poszczególnych jego "składników". Ja sobie zdaję sprawę, że dla samorządowców (zawodowych?) wiejskie DK to obiekty "polityczne" i "strategiczne" jak i te OSP. Żaden burmistrz i radni nie zlikwidują wiejskich domów kultury - chociażby w nich tylko wiatr hulał. Przynajmniej obecnie. Przecież w PRL wiejskie i miejskie domy kultury to była kalka sowieckiej propagandy ku czci jedynie sprawiedliwego ustroju na świecie, głównie do ogłupiania miejscowej społeczności, czyli proletariatu robotniczo-chłopskiego. Obecnie rola domów kultury w zurbanizowanych społecznościach miejskich jak i wiejskich jest marginalna. Chyba głównie dla KGW i dla kampanii wyborczej "zawodowych" (czytaj: przebiegłych) samorządowców.
Ponawiam prośbę o specyfikację kosztów utrzymania tych DK w gminie Trzebinia.


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Działalność partii ma szczeblu gminy.
PostWysłany: 28.12.2013 20:38 
W dobie kryzysu nie powinnismy chyba pytac o to jakie sa koszty, tylko gmina powinna policzyc to dokladnie gdzie mozna je obnizyc. Rozumiem, ze inne koszta pustego budynku, inne zagospodarowanego. Najpierw trzeba miec plan, potem obliczyc ile bedzie kosztowal, te 400 tys. to sie ma nijak do naszej rozmowy.

Pani Redaktor, wspomina Pani o kosztal zabiegow w parku - ja znowu sie dziwie, ze te koszty sa prawie takie jak koszt calego zespolu?
Czy podana byla nazwa firmy dokonujacej wyceny? Bo nie pamietam niestety.


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Działalność partii ma szczeblu gminy.
PostWysłany: 28.12.2013 21:15 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 30.8.2010 9:28
Posty: 405
Pochwały: 174
Jendrku, ja rozumiem Twój punkt widzenia, choć nie podzielam. Sam mieszkam w Trzebini więc mógłbym napisać, że wiejskie domy kultury mnie nie interesują i zlikwidować je na rzecz finansowania Młoszowy.

Przypuszczam jednak, że w tych wioskach WDK jest jedynym miejscem kultury i jakoś nie przeszło by mi przez gardło (klawiaturę) zdanie odnośnie ich likwidacji.

_________________
// Książki są jak ludzie, których wartości nie podobna poznać po stroju /J.Parandowski


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Działalność partii ma szczeblu gminy.
PostWysłany: 28.12.2013 23:30 
Ułomie, także zauważyłem absurdalność podanej kwoty co do porządkowania parkowego terenu z samosiejek. Widocznie faktycznie jest tu coś "szemranego".

Tinygerze: wyjaśnij, proszę - jaka jest ta kultura w tych wiejskich DK. Czy w tychże sołectwach (bo wsie to były kiedyś) walą tłumy do tych DK w poszukiwaniu strawy duchowej na niwie kultury przez duże K? Czy też wolą porządnie się napić na imprezach towarzysko-alkoholowych w tego typu obiektach?
Bo wiejskie alkoholowe mordownie wyszły już z mody i zostały zlikwidowane.
Albo przykład filii TCK w Karniowicach - za opłatą od rodziców była oferta zabawy urodzinowej dla np.Twojej pociechy, pod fachowym okiem wykwalifikowanej instruktorki. Czy to jest komercja, czy też działalność kulturalna dla tej sołeckiej społeczności?
To już faktycznie wolę ten na razie ewentualny samorządowy kompleks pałacowo-parkowy w Młoszowej służący wszystkim mieszkańcom Gminy. Może i być także prywatny, we współpracy z samorządem.
Ja bym się ośmielił, przeszło by mi to przez klawiaturę jak i gardło. Gorzej z tymi "zawodowcami" od kultury w samorządzie. Mogliby mi poderżnąć to gardło - bo naruszyłbym ich strefę interesów. Jak i nepotyzmu.


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Działalność partii ma szczeblu gminy.
PostWysłany: 29.12.2013 7:26 
Hm, jako ze kiedys wycenialem prace lesne, to ja nie widze absurdu w 2 mln za przywrocenie tego parku do stanu swietnosci. Absurd widze w 2 mln za ten zespol palacowy poraz kolejny powtarzam, bo mi sie wydaje ze zaraz przejdziemy nad tym do porzadku dziennego.
Kiedys za bezcen sprzedawano rzekomo zapoznione technologicznie i ekonomicznie ńiewydolne zaklady, ktore jakos sobie swietnie radzily, dzis za bezcen wyprzedaje sie zabytki kultury, rzekomo zrojnowane.


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Działalność partii ma szczeblu gminy.
PostWysłany: 29.12.2013 10:22 
Ułomie, gdybyś częściej kupował drukowany Przełom, tobyś znalazł odpowiedź na nurtującą Ciebie wycenę tego Zespołu.
Nie znam sie na pracach leśnych, ale myślę: jakbyś zaprosił neopogan do odchwaszczania z samosiejek tego słowiańskiego boga Światowida, to przy okazji oczyściliby przypałacowy Park za dużą mniejszą cenę, niż 2 mln PLN. Światowid w Parku wygląda wyjątkowo szpetnie, cały skorodowany i okrutnie zasamosiejkowany.Twoi neopoganie coś się marnie spisują.
Masz tu wypis z Przełomu nr 46, z 20.XI.2013r:

- Zaproponowałem gminie przejęcie obiektu. Przy darowiźnie zespół pałacowy musi zostać zagospodarowany na cel publiczny, ograniczone są możliwości partnerstwa publiczno-prywatnego, a gdyby się ujawnili ewentualni spadkobiercy, to mogą dochodzić roszczeń od nowego właściciela - wyjaśnia starosta chrzanowski Adam Potocki.
Korzystniejsza wydaje się sprzedaż z 95-proc. bonifikatą. Wtedy wartość obiektu to 2,8 mln zł. Gmina mogłaby wykorzystać go na dowolny cel, a nawet sprzedać, gdyby nie udźwignęła kosztów utrzymania.
Trzecia opcja to przetarg. Zabytek będzie mógł kupić każdy. Z prywatnym inwestorem wiąże sie jednak ryzyko. Może zamknąć pałac dla ludzi.


Dobrze, że jestem już po odwiedzeniu kościelnego przybytku duchowego - to mogę Ci nieco naklepać na klawiaturze. A Ty dzisiaj lepiej odwiedź tego biednego Światowida w Parku, bo nawet miejcowi neopoganie go opuścili. I podumaj nad smutnym losem tego Pałacu jak i Parku. Nawet "przekrętnicy" nie chcą tego Zespołu. Może się skuszą na ten Zespół romscy chrzanowianie. To znaczy ci królewięta cygańscy. Mają głowę do interesów, okazja do przeprania pieniędzy. Tak, jak to zrobili z byłym domem kultury niedaleko pani Wydawcy. Który to już w proch się obrócił (ku zadowoleniu ówczesnych samorządowców). Obecnie miejscowa atrakcja.


Ostatnio edytowany przez Gość, 29.12.2013 10:36, edytowano w sumie 1 raz

Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Działalność partii ma szczeblu gminy.
PostWysłany: 29.12.2013 10:35 
Kupuje co srode Jendrku, ale po tygodniu stanowi on podpalke, nie archiwizuje. Dziekuje wiec za przypomnienie i odpowiedz na me pytanie.

Park ma ciekawe zalozenie, ale stal sie juz lasem. Domyslam sie, ze katowicka AE chciala miec reprezentacyjny obiekt. To chyba uczelnia o duzych aspipracjach, dlatego nie dziwi mnie, ze na park chcieli wydac 2mln, a na calos prac nad zespolem az tych milionow 50. Powstal by palac na miare ambicji europejskiego uniwersytetu. Nie uwazam jednak, ze takie same ambicje musza miec mieszkancy niewielkiej i nienajbogatszej gminy, o mniejszych niz uniwerystet mozliwosciach finansowania zewnetrznego.
Dlatego zapewne park za duzo mniejsze pieniadze moglby zostac zgospodarowany. Pomysl z wolontariatem jest ciekawy, a i turystyczne eksponowanie Swiatowida warte uwagi.


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Działalność partii ma szczeblu gminy.
PostWysłany: 29.12.2013 10:47 
No widzisz - jak łatwo się jest nam dogadać. Jak były poganin z neopoganinem. Z akceptacją lub nie "ideologii" gender. W mojej świątyni duchowej ostatnio usłyszałem nowy termin: dżenderyzm. Podobno to "ideologia" marksistowska, a nawet faszystowska lub leninowska. Mam nadzieję, że młoszowskiemu Światowidowi nie jest znany "genderyzm". Tobie znany, bo byłeś w UK. Trzeba będzie oświecić Światowida.


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Działalność partii ma szczeblu gminy.
PostWysłany: 29.12.2013 20:47 
Site Admin

Dołączenie: 9.1.2008 16:28
Posty: 1268
Pochwały: 101
Ile to kosztuje? Dzisiaj znalazłam tylko tyle:
Na utrzymanie 13 domów kultury w mieście i na wsiach w 2012 r. gmina Trzebinia przeznaczyła 3 mln zł, w roku 2013 r. dotacja wynosić miała 2,8 mln zł.
Oprócz dotacji w 2012 roku TCK pozyskało 1,2 mln zł (sprzedaż biletów na imprezy, wynajem sal itp.).
W ramach oszczędzania w roku 2011 doszło do połączenia Domu Kultury "Sokół" z Dworem Zieleniewskich. "Oszczędności" z tej operacji zostały w całości skonsumowane przez remont Dworu.
Placówki kulturalne w gminie Trzebinia:
Domy kultury: Bolęcin, Czyżówka, Dulowa, Karniowice, Lgota, Młoszowa, Myślachowice, Piła Kościelecka, Psary; willa NOT w Sierszy, Dom Gromadzki na osiedlu Wodna, Dom Kultury "Sokół" w Trzebini
Ile kosztuje utrzymanie każdego z nich sprawdzimy.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Działalność partii ma szczeblu gminy.
PostWysłany: 29.12.2013 22:14 

Dołączenie: 18.3.2008 14:01
Posty: 615
Pochwały: 83
Znalazłem pewien fundusz europejski........
Przyjme pałac w Młoszowej za symboliczną złotówke...plus zwolnienie od podatku z um na 10 lat

_________________
w stadzie baranów wole być wilkiem


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Działalność partii ma szczeblu gminy.
PostWysłany: 30.12.2013 9:27 
Dziękuję Pani Redaktor. Tylko nie wiem, czy podana kwota to samo utrzymanie TCK (media, wynagrodzenia personelu, bieżące konserwacje), czy też łącznie z remontami obiektów. Oprócz remontu wnętrz Dworku pod dzierżawę firmie LiR także były remontowane pozostałe obiekty, łącznie z tym molochowatym obiektem w Myślachowicach.
Wydaje mi się, że ta kwota w okolicy 3 mln zł jest mocno niedoszacowana. Być może nie mam racji.
Dotacje nie są wieczne, a wpływy to tylko z Sokoła i z Dworku. Reszta w tym TCK pasożytuje na tych dwóch centralnych obiektach.

Mam taki diabelski pomysł (agape, Satanas), żeby te wiejskie DK przekazać lokalnym sołtysom do zarządzania i na majątek sołectwa, o ile takie pojęcie "majątku" istnieje. Niech w tych obiektach prowadzą jakąkolwiek działalność gospodarczą przynoszącą zyski, łącznie nawet z agencjami towarzyskimi czy też pod wynajem dla różnych zborów religijnych.
Obecnie urzędujący burmistrz przecież kilka lat temu zabrał się za likwidację niektórych sołeckich podstawówek, a te pozostałe (które by się uratowały z tego gminnego pogromu) miały być z założeniem podporządkowania szkół miejscowym sołtysom.
O mały włos w gminie Trzebinia udałoby się spełnić to zamierzenie ówczesnego przewodniczącego RM jak i ówczesnego urzędującego burmistrza, to dlaczego obecnie nie zastosować tego "diabelskiego" pomysłu względem pasożytujących wiejskich DK?
Tą obecnie marginalną działalność wiejskich DK przenieść do sołeckich szkół podstawowych, szkoły te są wystarczająco pojemne i odpowiednio doposażone w media. Ja również "kubaturowo" niewykorzystane.
Natomiast lokalni partyjni wodzowie niechże sobie w tych DK organizują te swoje kampanijne parteitagi - ale za własne środki, a nie z pieniędzy podatnika.


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 170 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 12  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 14 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Profesjonalne polskie tłumaczenie phpBB3