Ostatnia wizyta: Obecny czas: 23.6.2024 3:55


Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Regulamin forum


Kliknij tutaj, aby zobaczyć regulamin forum



Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 906 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 61  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 23.9.2012 15:13 

Dołączenie: 23.9.2012 10:52
Posty: 10
@sepet ja jestem za. Tylko moze postawmy na nowych, których do tej pory nie było na listach wyborczych.

Gdzie trzeba sie podpisać?


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 23.9.2012 20:08 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 15.10.2011 15:18
Posty: 189
Miejscowość: Bolęcin
Pochwały: 9
Niebawem opublikujemy listę punktów gdzie będą zbierane podpisy, będą też zbierać je przedstawiciele Komitetu Referendalnego. Tak więc będzie sposobność. Można też będzie pobrać listę z naszej strony, wydrukować, podpisać (najlepiej zachęcić jeszcze znajomych :) i przynieść do naszego biura w Bolęcinie na ul. Wczasowej 16 (Stadnina Koni).

-- 23.9.2012 22:08 --

Listę do podpisów można pobrać ze strony Referendum - www.referendumtrzebinia.republika.pl z zakładki ZBIERANIE PODPISÓW.

_________________
Mikołaj Rey


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 23.9.2012 21:55 

Dołączenie: 8.6.2008 8:48
Posty: 88
Pochwały: 10
sepet napisał(a):
Poza tym, poruszone przez Ciebie przykłady nie mają nic wspólnego z rozgrywkami osobistymi. Nie znam osobiście p. Szczurka i myślę, że nic nie tracę w związku z tym. Wzmiankowany wyżej Klub Jeździecki SZARŻA jest Stowarzyszeniem i służy w zakresie swojej działalności ogółowi. Niszczenie przez Burmistrza takiej inicjatywy na własnym terenie jest kuriozalne na skalę nie tylko województwa, ale nawet Europy.
To samo dotyczy Klubu Płetwonurków.



Jednym zdaniem: to bitwa o murek oporowy (bo inne zarzuty można wytoczyć każdemu burmistrzowi w każdej polskiej gminie).

Co do Klubu PŁetwonurków. Jestem nurkiem, dosyć aktywnie nurkuję (100 zalogowanych nurkowań w ciągu roku, nurkuję przynajmniej raz w tygodniu) - w Posejdon Team Poland byliśmy z mężem najaktywniejszymi nurkami.
Nie za bardzo rozumiem, o co chodzi z zarzutami odnośnie nurków; obecnie każdy może nurkować na Balatonie (opłata 50 zł na rok, bez problemu dostaliśmy zezwolenie).
Bez obecności niektórych osób, podczas spokojnej dyskusji, okazało się, że można porozumieć się z Burmistrzem, wędkarzami, Usługami Komunalnymi, i podpisać umowę, z której wszystkie strony są zadowolone......

Obyło się bez inwektyw, bez wzajemnych donosów, bez oszczerstw, bez pisania do wszystkich możliwych służb.

Może nie jesteśmy (umowę podpisało kilku znajomych płetwonurków) tak medialni jak inni, ale my tylko nurkujemy, a nie zajmujemy się polityką gminną, ani też nie chcemy na naszej pasji zarabiać....

W każdym razie, jako nurek stwierdzam, że na Balatonie można bez problemu nurkować, więc Twoje zarzuty, Sepet, są akurat w tym punkcie nietrafione.


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 24.9.2012 8:07 

Dołączenie: 10.4.2012 20:58
Posty: 132
Pochwały: 22
A kiedy wystapiliscie o to zezwolenie? Data podpisania zezwolenia?


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 24.9.2012 8:45 

Dołączenie: 8.6.2008 8:48
Posty: 88
Pochwały: 10
observator napisał(a):
A kiedy wystapiliscie o to zezwolenie? Data podpisania zezwolenia?


Rozmowy zaczęły się pod koniec kwietnia, umowę uzgodniliśmy na początku czerwca, została podpisana 28.06.2012.
Sprawę nurkowania na Balatonie uznaliśmy wszyscy za zamkniętą, aż ze zdumieniem przeczytałam, że jest to jeden z zarzutów o odwołanie Burmistrza......
Jest to niepoważne, i krzywdzące.


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 24.9.2012 9:58 

Dołączenie: 10.4.2012 20:58
Posty: 132
Pochwały: 22
arkac123 tu poniżej są twoje własne słowa w tym temacie z innego wątku forum. Czy już o nich zapomniałaś?

"Nie wiem za wiele na temat - my przyjeżdżamy nad Balaton z mężem i znajomymi nurkować - nie bawimy się w politykę. Widzę tylko, jak jest (czyli władze chcą za wszelką cenę i wszelkimi sposobami wyrzucić z Balatonu bazę nurkową i wszystkich przyjeżdżających nurków), i szczerze mówiąc, kompletne nie rozumiem władz Trzebini.......

Wiem tylko od prezesa klubu (nurkowie mają umowę od kilkudziesięciu lat), że kilka tygodni temu podpisał z Komunalką umowę o wspólpracy - m.in. o krzewieniu idei czynnego spędzania czasu nad wodą, robienia pokazów nurkowania dla ludzi, itp. Kuriozum jest, że zarówno tą umowę o współpracy, jak i regulamin zakazujący nurkowania na akwenie, tworzyła jedna i ta sama osoba, chyba jeszcze w tym samym tygodniu.........."

Poza tym powiedz mi na jakiej zasadzie Burmistrz podpisał wam to zezwolenie i czy zgodnie z prawem, bo z tego co wiem, to chyba nie można nurkować na dziko, musi być jakaś baza nurkowa- kto będzie wiedział, że indywidualny nurek zaginął, jeśli pozwolenie na nurkowanie ma w aucie a na akwenie nie ma bazy? Właśnie taka istniejącą już bazę, którą sama chwaliłaś zlikwidował pan Szczurek dla swojego widzimisię, żeby pokazać kto tu rządzi, bynajmniej nie chciał się dogadać z tego co piszą członkowie Posejdon. A czy oni bez problemu dostaną zezwolenie?


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 24.9.2012 10:27 

Dołączenie: 8.6.2008 8:48
Posty: 88
Pochwały: 10
observator napisał(a):
arkac123 tu poniżej są twoje własne słowa w tym temacie z innego wątku forum. Czy już o nich zapomniałaś?

"Nie wiem za wiele na temat - my przyjeżdżamy nad Balaton z mężem i znajomymi nurkować - nie bawimy się w politykę. Widzę tylko, jak jest (czyli władze chcą za wszelką cenę i wszelkimi sposobami wyrzucić z Balatonu bazę nurkową i wszystkich przyjeżdżających nurków), i szczerze mówiąc, kompletne nie rozumiem władz Trzebini.......

Wiem tylko od prezesa klubu (nurkowie mają umowę od kilkudziesięciu lat), że kilka tygodni temu podpisał z Komunalką umowę o wspólpracy - m.in. o krzewieniu idei czynnego spędzania czasu nad wodą, robienia pokazów nurkowania dla ludzi, itp. Kuriozum jest, że zarówno tą umowę o współpracy, jak i regulamin zakazujący nurkowania na akwenie, tworzyła jedna i ta sama osoba, chyba jeszcze w tym samym tygodniu.........."

Poza tym powiedz mi na jakiej zasadzie Burmistrz podpisał wam to zezwolenie i czy zgodnie z prawem, bo z tego co wiem, to chyba nie można nurkować na dziko, musi być jakaś baza nurkowa- kto będzie wiedział, że indywidualny nurek zaginął, jeśli pozwolenie na nurkowanie ma w aucie a na akwenie nie ma bazy? Właśnie taka istniejącą już bazę, którą sama chwaliłaś zlikwidował pan Szczurek dla swojego widzimisię, żeby pokazać kto tu rządzi, bynajmniej nie chciał się dogadać z tego co piszą członkowie Posejdon. A czy oni bez problemu dostaną zezwolenie?


To są cytaty z zeszłego roku 2011, kiedy był zakaz nurkowania na Balatonie. Prezes Posejdona ciągle nam, nurkom powtarzał, że z władzami miasta nie można rozmawiać, nic do nich nie dociera. Nie byłam na spotkaniach z Burmistrzem, wiedziałam tyle, ile dowiedziałam się od Prezesa klubu.

W tym roku razem z grupką przyjaciół, nurkujących wcześniej na Balatonie, postanowiliśmy sami pójść do Burmistrza, i rozwiązać problem nurkowania na tym akwenie. Okazało się, że jak najbardziej można się porozumieć, szybko doszliśmy do porozumienia. Burmistrz zorganizawał spotkanie, w którym wzięli udział płetwonurkowie, wędkarze, oraz Usługi Komunalne. Jednak dało się spokojnie porozmawiać, i uzgodnić zasady korzystania z akwenu przez wszystkie zainteresowane strony.

Do nurkowania nie potrzebujemy bazy nurkowej, w Polsce nie istnieją przepisy dotyczące nurkowania (były, ale zostały zniesione, ustawa już nieobowiązuje).
Mamy własny sprzęt, mamy umiejętności (zgodnie z polskim prawem, nie ma wogóle wymogu posiadania certyfikatu!), ja mam najwyższe możliwe uprawnienia dla nurkowania rekreacyjnego (mogę nurkować i nurkuję do 40 m - Balaton ma raptem 9 m), jestem nurkiem-ratownikiem.

I to nie Burmistrz podpisał nam zezwolenie, tylko administrator Balatonu. Zapewniam, że wszystko zgodnie z prawem.

Proponuję zakończyć temat nurkowania na Balatonie, w kontekście referendum w sprawie odwołania Burmistrza jest nie na miejscu.

Może dyskusja o jedynym konkrecie, czyli murku oporowym? :mrgreen:


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 24.9.2012 11:27 

Dołączenie: 10.4.2012 20:58
Posty: 132
Pochwały: 22
Dla mnie to nie jest takie proste - czym był spowodowany zakaz nurkowania na Balatonie? I czy był wydany zgodnie z prawem, skoro jak podajesz żadne przepisy nie obowiązują? Jakie jego uzasadnienie, skoro każdy z uprawnieniami może nurkować wszędzie? I co się teraz zmieniło, że już go nie ma? Skoro Burmistrz jest taki naprzeciw to dlaczego na to spotkanie nie został zaproszony przedstawiciel Posejdona? Rozumiem, że zarządca terenu gminnego musi równo traktować wszystkich użytkowników, w związku z tym gdyby Posejdon chciał z powrotem nurkować na Balatonie, to bez problemu dostanie pozwolenie, bo na decyzje zarządcy Burmistrz nie wpływa? Oczywiście bez wejścia do bazy, którą sam remontował - tylko z brzegu. Tylko dlaczego?
Sama zachwalałaś tą bazę, co się stało? Dlaczego wolisz, żeby jej nie było? Dlaczego nie przeszkadza ci, że zlikwidowano potencjalne zaplecze?
Mówisz, że bez problemu się dogadaliście - ale Posejdon się nie dogadał, dla niego Burmistrz nie był przychylny. A Burmistrz powinien każdego traktować tak samo, i tu można przytoczyć murek :-))
Budowanie (ulepszanie) bez zezwolenia za prywatne pieniądze na publicznej działce bazy służącej ogółowi PRZEZ OSOBĘ KTÓRA BURMISTRZOWI SUBIEKTYWNIE NIE PASUJE- zlikwidować, zakazać nurkować, rygorystycznie wyegzekwować przepisy pomimo że obiekt na tym straci.
Budowanie (ulepszanie) bez zezwolenia za publiczne pieniądze na prywatnej działce dla podniesienia jej wartości DLA POPLECZNIKÓW BURMISTRZA- w momencie ujawnienia bardzo liberalnie podchodzić do przestrzegania przepisów, zalegalizować lub wyburzyć (w każdym wypadku dodatkowa strata publicznych pieniędzy),

i jeszcze basen w Trzebini - dwie kierowniczki = dwie pensje zamiast jednej przy zarzutach że zajęcia są niedochodowe, wynik = okrojenie oferty, oczywiście Burmistrz nie miał żadnego wpływu na tą decyzję kadrową i dlatego drugą kierowniczką jest osoba reprezentująca go w kampanii wyborczej a z pierwszą(poprzednią dyrektorką) nie zamierza prowadzić dialogu.

to samo stadnina - teren stadniny potrzebny przyszłym wyborcom Burmistrza - wykurzyć stadninę.
Dla pozoru bezstronności decyzji niech ją poprze komisja gminna. Komisja gminna podjęła decyzję niezgodną z wolą burmistrza? Są podejrzenia, że protokół został podrobiony i decyzja jest zgodna z wolą Burmistrza,na pewno Burmistrz nie miał z tym nic wspólnego -oczywiście tak jak z powyższymi sprawami.
Koń z klapkami na oczach może uwierzy:-)) o ile nie wyczuje że coś tu śmierdzi.


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 25.9.2012 22:19 

Dołączenie: 4.6.2011 21:55
Posty: 6
Odnośnie nurkowania ... To ja byłem inicjatorem i prowadzącym rozmowy z Burmistrzem i usługami komunalnymi... dało się z nimi wszystkimi dogadać . Burmistrz to normalny facet , bez problemu udało się osiągnąć konsensus i warunki które zadowalają wszystkie strony . Burmistrz i Usługi Komunalne były stroną z którą dało się normalnie porozmawiać i osiągnąć porozumienie .

"skoro Burmistrz jest taki naprzeciw to dlaczego na to spotkanie nie został zaproszony przedstawiciel Posejdona?"

Obserwator - przecież Posejdon to tylko jeden człowiek . Zaproś przedstawiciela na swój ślub , na noc poślubną i jeszcze na inne imprezy , może pośladki też ci będzie wycierał po wizycie w kiblu przedstawiciel Posejdona .

Mnie jak i moim znajomym nurkującym na Balatonie przedstawiciel Posejdona do nurkowania nie jest potrzebny.

-- 25.9.2012 23:31 --

Po chwili .

Obserwator - Ty się zastanów co piszesz - nie znasz tematu nurków to go nie poruszaj . Jak nurkowie napiszą jak baza im " służyła "to czasem możesz się z wrażenia przewrócić.


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 26.9.2012 8:47 

Dołączenie: 15.12.2010 18:23
Posty: 62
Pochwały: 3
sepet napisał(a):
OK, jan0sik, ale czy z tego wynika że trzeba siedzieć bezczynnie i patrzeć jak robią dziadostwo? Może jak jeden wyleci bo wyborcy dadzą mu czerwoną kartkę, to następny będzie się pilnował, a i ludzie uwierzą, że od nich więcej zalezy, niż im się wydaje. Jak nie spróbujemy to się nie dowiemy..


Życzę powodzenia.
Do posłuchania :)

http://www.youtube.com/watch?v=PRv9oy9k ... e=youtu.be


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 26.9.2012 15:07 

Dołączenie: 10.4.2012 20:58
Posty: 132
Pochwały: 22
Ale ja nie twierdze ze z burmistrzem nie da sie osiągnąć porozumienia - burmistrz dogaduje sie z kim chce, nie rozmawia równo ze wszystkimi, te same problemy sa rozwiazywane w rozny sposob w zaleznosci kto je zglasza. Zrobil posejdon samowole - udowodnil mu to burmistrz w sadzie, zrobil burmistrz samowole - probuje to zatuszowac, sprawa w sadzie. Jak mógł popełnić takie jak to mówi błędy, skoro w czasie gdy je popełnial w toku była sprawa o samowole posejdona, i on i urzędnicy musieli być zapoznani z przepisami i procedurami. To jest wlasnie przyklad arogancji, pewnosci ze mozna czarne raz uznac za czarne, raz za biale, a ludzie i tak nic z tym nie zrobia. Faktycznie nie mam nic do czynienia z nurkowaniem, więc może przyblizysz powód zakazu nurkowania w 2011? Czy ten powód juz jest nieaktualny? A co do bazy, to arkac123 wychwalala w 2011 i była pełna oburzenia w związku z decyzjami burmistrza. Co do posejdona, jeśli wczesniej tak burzyl i zakazało sie nurkowania może urząd powinien go powiadomić ze zakaz cofnięto, o to mi chodziło.


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 26.9.2012 19:42 

Dołączenie: 4.6.2011 21:55
Posty: 6
Przecież Posejdon w tym roku prowadził nurkowania na Balatonie , jako działalność komercyjna . To chyba wiedział że już nie ma zakazu .


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 26.9.2012 21:17 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 15.10.2011 15:18
Posty: 189
Miejscowość: Bolęcin
Pochwały: 9
Widzę, że dyskusja zboczyła na tematy poboczne.Sprawa nurków może być rozpatrywana na oddzielnym wątku, tu generalnie chodzi o zjawisko aroganckiego prowadzenia przez Burmistrza dialogu z organizacjami, stowarzyszeniami i innymi podmiotami na jego terenie. Może warto też zwrócić uwagę na budzące wiele wątpliwości przekazanie majątku Dworu Zieleniewskich?

_________________
Mikołaj Rey


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 26.9.2012 21:46 

Dołączenie: 10.4.2012 20:58
Posty: 132
Pochwały: 22
Alez to jest właśnie przykład tej arogancji - burmistrz doskonale wie co to samowola budowlana w przypadku posejdona, i wiedząc to omija szerokim łukiem procedury budowania muru oporowego.
Przecież to kpina z uczciwego samorządu.
Może poda Pan te wątpliwości kawa na ławę ? Wiele osób nie sledzi regularnie wszystkich spraw.


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 26.9.2012 22:26 

Dołączenie: 17.1.2010 12:01
Posty: 201
Miejscowość: Trzebinia
Pochwały: 17
Oj, sypią się powoli zarzuty wobec burmistrza, wychodzi tylko prywata paru osób, jak ceniony jest radny Okoczuk(jeden z inicjatorów zadymy) przez miejscową społeczność , poczytajmy w innym wątku na tym forum.....-:)


Góra
Offline Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 906 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 61  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Profesjonalne polskie tłumaczenie phpBB3